• Hodowla rzeżuchy.

• Pierwszaki brały udział w doświadczeniu związanym z hodowlą rzeżuchy.Wysialy nasiona do pojemników wypełnionych ziemią lub watą.

Większość pojemniczków były ustawione na parapetach, kilka schowanych w szafkach. Codziennie podlewały i obserwowały jak się zmienia. Zauważyły, że rzeżucha w pojemnikach schowanych, bądź nie podlewanych rosła słabo lub wcale i była mało wybarwiona. Najładniej rzeżucha rosła na ziemi- miała nie tylko wodę, światło ale i składniki mineralne z podłoża.

• Dzień Babci i Dziadka.

• Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. W tym roku wyjątkowo występy były przeniesione do Sali widowiskowej w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się już dużo wcześniej doskonaląc wcielenia się w określone role, śpiewając piosenki czy tańcząc. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, a na twarzach Babć i Dziadków widać było wzruszenie.

• Wigilie klasowe

• W tym uroczystym dniu dzieci klas 1-3 naszej szkoły w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dekoracje na korytarzu, zapach choinki w klasie, dźwięk kolęd wprowadza nas w podniosły nastrój. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w pomoc w organizowaniu Wigilii Klasowych.

• Święty Mikołaj

• W dniu 5.12 do naszej szkoły zawitał niezwykły gość- Święty Mikołaj.Razem ze swoimi pomocnikami - elfami rozdawali dzieciom prezenty.

Po otrzymaniu podarunków dzieciaki miały okazję pomalować swoją bombkę i zawiesić ja na wspólnej choince.W podzięce za piękne prezenty dzieci śpiewaly Świętemu Mikołajowi świąteczne piosenki.

• Pieczenie świątecznych pierniczków

• Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że uczniowie klasy 1 piekli i dekorowali w szkole pierniki. a korzenny zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne , unosił się wszędzie

Była to również okazja do ukazania piękna swiat Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych.

• Zajęcia kulinarne

• Na zajęciach kulinarnych dzieci zobaczyły, że gotowanie może być proste, zabawne i przede wszystkim smaczne.

Nikt się nie nudził, tylko ciekawie i kreatywnie spędził czas podczas pieczenia pierników i gofrów. Każdy wyczarował wspaniałe wypieki, których smakiem delektowaliśmy się przy wspólnym stole.

• Dzień pizzy

• 17.01 na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z historią Pizzy.

Po zdobyciu wiedzy teoretycznej przeszli do praktyki.W trakcie robienia pizzy mieli możliwość ugniatania i wałkowania ciasta . Następnie samodzielnie układali ulubione składniki wedle własnego smaku i upodobań.Po upieczeniu zapach rozchodził się po całej szkole.Pizze wyszły wspaniałe.

• Warsztaty "Cyberprzemoc"

• W naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z policjantami dotyczące ważnego przesłania jakim jest " Cyberprzemoc"

Wraz z rozwojem  mediów elektronicznych oraz wzrostem ich popularności obserwujemy wśród dzieci i młodzieży wzrastającą skalę tzw. cyberprzemocy. Dzieci często podejmują działania określone  mianem cyberprzemocy  nie mając świadomości możliwych konsekwencji. Dlatego ważnę jest uświadamianie  na ten problem.

• Pasowanie Pierwszoklasistów

• W dniu 12października uczniowie klasy pierwszej  uroczyście zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.

Ślubowali swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Na koniec zostali pasowani przez Panią Dyrektor  "specjalnym "ołówkiem i otrzymali legitymacje jako ich pierwszy szkolny dokument.